Vanemuise Kontserdimaja, 23. veebruar 2017 – Peaminister Jüri Ratas kutsus tänasel Eesti Vabariigi 99. aastapäeva kontsertaktusel Eesti inimesi üles mõistmisele, et nende kodumaa saab paremaks üksnes ühte hoides ja koostöös ühiste eesmärkide nimel pingutades.

Loe edasi

Keskerakond soovib kõigile Eesti inimestele kaunist Vabariigi aastapäeva!

Palju õnne, Eesti!

Riigikogu majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar sõnas, et Rail Baltic muudab ühenduse Euroopaga paremaks, olemasolev raudtee ei kao ning loomad jäävad Eesti metsadesse ka pärast uut raudteed.

Savisaar ütles, et praeguseks on nii Läti kui ka Leedu jõudnud projektiga paberitel lõpusirgele, Eestis loodetakse planeeringud kinnitada eeldatavasti 2017. aasta teisel poolaastal. Keskerakonna juhitava valitsuse ametisse astumisel olid läbirääkimised Euroopas peetud ning paljud otsusedki tehtud, kaasa arvatud valitud Pärnut läbiv trass. 

Loe edasi

Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Sulev Mäeltsemees leiab, et Keskerakonna Mustamäe piirkonna esinumbriks nimetatud Taavi Aas on linnaosa elanike jaoks väärikas kandidaat. Mustamäel asuva Tallinna Tehnikaülikooli endine Sotsiaalteaduskonna dekaan, emeriitprofessor Sulev Mäeltsemees sõnas, et Taavi Aasa kandidatuuri üle Mustamäel võib tunda rõõmu. 

Loe edasi

Tallinna Linnavolikogu liige, epeevehkleja Irina Embrich leidis, et Kõlvart on abilinnapea ametis suutnud korda saata palju olulisi asju. Oma poolehoidu avaldas Keskerakonna Lasnamäe esinumbrile ka endine linnavolikogu esimees Toomas Vitsut. Embrich sõnas, et Kõlvart on järjepidev ja kindlate põhimõtetega inimene, kelle jaoks on linnaelanike huvid esikohal.

Loe edasi

Keskerakonna Lasnamäe esinumbriks kohalikel valimistel valiti täna Tallinna nõukogus pealinna haridusküsimusi kureeriv abilinnapea Mihhail Kõlvart. Kõlvart sõnas, et jõudu kandideerimiseks annab Tallinna elanike rahulolu uuringu väga head tulemused, mille kohaselt koguni 95% elanikest on väga või pigem rahul Tallinna elukeskkonnaga ja 93% oma linnaosaga. Abilinnapea sõnul ei ole kõrge usaldus linna juhtide jaoks vaid kiitus ja valija kõrge usalduse näitaja, vaid ka väljakutse edasiseks tööks. „Linna areng on protsess, mis ei tohi peatuda. Selleks teeme päevast päeva südamega tööd ning kavatseme niimoodi ka jätkata – meie eesmärk on Tallinnas valimised võita,“ rõhutas Kõlvart.

Keskerakonna Tallinna nõukogu valis oktoobris toimuvate kohalike omavalitsuste valimisteks Mustamäe esinumbriks praeguse tegevlinnapea Taavi Aasa, kel tuleb antud linnaosas kandideerida esmakordselt. Tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul on kandideerimine Mustamäe esinumbrina suur väljakutse, kuid samas ka suur au.

Loe edasi

Täna toimunud Keskerakonna Tallinna Nõukogu koosolekul nimetati Mustamäe ja Lasnamäe linnaosade esinumbrid kohalikeks valimisteks. Keskerakonna esimees Jüri Ratas tegi ettepaneku nimetada Mustamäe ringkonna esinumbriks Tallinna linnapea kohuseid täitva Taavi Aasa ning Lasnamäe ringkonna esinumbriks abilinnapea Mihhail Kõlvarti.

Loe edasi

Täna avaldatud reitinguid kommenteerides ütles maaelu minister Tarmo Tamm, et maaelu edendamiseks on erakond juba palju teinud ning sel teel jätkatakse. Tamm sõnas, et positiivne on, et eesti rahvusest inimeste toetus Keskerakonnale on oluliselt kasvanud.

Kuigi maapiirkondades ei ole Keskerakonna toetus niivõrd tugev kui linnades, rääkimata pealinnast, on erakond suuna võtnud maaelu edendamisele. Selle selgeks sammuks on põllumeestele mõeldud toetuste maksmine. 

Loe edasi

Keskerakonna omavalitsuskogu juht Anneli Ott sõnas, et hea reitingutulemus pealinnast väljaspool näitab Keskerakonna rohket tööd kogu Eestis. Valimisliitudel tuleb aga pingutada oma pikemaajaliste eesmärkide tutvustamisel.

Ajalehes Postimees avaldatud erakondade toetuse uuring kohalikel valimistel näitab Keskerakonna tugevat seisu nii pealinnas kui ka mujal suuremates linnades. Üllatuslikult järgneb pealinnas Keskerakonnale mõne erakonna asemel hoopis valimisliit. Ka muudes linnades näitab uuring suurt toetust just valimisliitudele ja üksikkandidaatidele. 

Loe edasi

Kohalike omavalitsuste eelarvete tasandusfond peaks tulevikus enam võtma arvesse keskuste koormust lähiasulate teenindamisel, leiab Keskerakonna fraktsiooni esimees.

Nädala lõpus Võru linnapea Anti Allasega kohtunud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et haldusreformiga saavad kohalikud omavalitsused nii tööd kui ka raha juurde, kuid suuremad keskused vajaksid tasandusfondist riigilt enam toetust. „Võru ja teisedki suuremad linnad pakuvad erinevaid teenuseid ja võimalusi ka lähimatele naabritele, kuid kulusid kannavad eelkõige ise,“ sõnas Sarapuu. 

Loe edasi

Täna Postimehes avaldatud reitingute tulemus teeb Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul eelkõige rõõmu, sest ligi pool tallinlastest annaks valimistel oma hääle Keskerakonnale. Aas lisas, et Keskerakonna toetus on pealinnas jätkuvalt tugev, sest Tallinn on pidevas arengus, julgetakse otsustada ning tulevikku investeerida. „Tallinn on silma paistnud uuenduslike ideedega, näiteks tasuta ühistranspordiga, millest soovib eeskuju võtta ka uus valitsus. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni väljasõidul Võrumaale külastati täna puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskust Tsenter. Teadustööle ja ettevõtjatele keskendumise asemel tuleb keskusel muretseda aga oma eelarve pärast.

Väimelas asuvad kompetentsikeskust külastanud riigikogulane Valeri Korb oli Tsenterist positiivselt üllatanud ning tõdes, et Lõuna-Eesti ettevõtjatele on kompetentsikeskus innovatsiooniks hädavajalik. „Kui ettevõtjatel on kõrval keegi, kes suunab, aitab, julgustab ja õpetab, on see firmadele, piirkonnale ning kokkuvõttes kogu riigile väga vajalik,“ sõnas riigikogulane. Ta lisas, et just innovaatilised ideed on need, mis meie ettevõtjaid eksporditurgudel eristaks. „Et välismaa ettevõtetega konkureerida ei piisa ainult meie töökusest, vaid vaja on ka uuenduslikke ideid. Veendusin, et Tsenter neid puidutöötlejatele ka pakub,“ leidis Korb. 

Loe edasi

17. veebruaril kell 18.00 toimub Kuressaare Ajamajas kõigile tasuta seminar, kus peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ning Riigikogu asespiiker Enn Eesmaa tutvustavad valitsuse tegemisi.

Kohtumist modereerib Saaremaa piirkonna esimees Janne Nurmik, kelle sõnul on erakonna esimehe ja peaministri visiit Saaremaale hea võimalus kuulata saarlastel vahetult peaministri mõtteid ja sedagi, mida valitsus teeb ja miks seda tehakse. „See on kindlasti hea võimalus kohtuda meie riigi juhtidega silmast silma ja võimalusel ka uurida peaministri seisukohta huvipakkuvas teemas,“ ütles Nurmik. Üritus on kõigile tasuta. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsioon külastab täna ja homme Võrumaad, kohtudes kohalike elanike ja ettevõtjatega. Samuti on kavas mitmed rahvakoosolekud, millest saavad kõik osa võtta. Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et fraktsioon on võtnud eesmärgiks külastada erinevaid Eestimaa paiku, et kohtuda inimestega silmast-silma ja selgitada peaministrierakonna poliitikat ja otsuseid. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles Kantar Emori avaldatud erakondade toetusnumbreid kommenteerides, et Keskerakonna tõus näitab rahva ootust inimkesksema poliitika järele.

Eile avaldatud uuring tõi välja, et Keskerakond on jätkuvalt Eesti kõige populaarsem erakond, kelle poolt hääletaks valimiste korral 27% kodanikest. Peaminister tänas Eesti inimesi jätkuva usalduse ning toetuse eest erakonnale ning eesmärgipärasele poliitikale. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et kuigi riigireformi plaan on toores, võib juba praegu väita, et kasu ligi 1000 töökoha näol võib saada kogu riik. Sarapuu sõnas, et minister on käinud tutvustamas enda mõtteid ja kuigi konkreetseid otsuseid ja asukohti pole veel läbi töötatud, on võimalus, et Eestimaa peale jagatakse laiali ligi 1000 töökohta. „Riigiasutused oleksid kindlasti tulevase asukohaga mingil määral seotud ja erinevate ametite liigutamisel arvestataks piirkonna võimaluste ja soovidega,“ kinnitas Sarapuu.

Loe edasi

Asutuste välja kolimisega Tallinnast on võimalik tuua elu taas tagasi ka pealinnast väljaspoole, pakkudes inimestele töökohti, millele jaguks ka eksperte. Reform peab aga olema poliitilisest kemplusest üle.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, riigikogulane Jaanus Karilaid leidis, et maavalitsuste roll kohalikus elus on juba ammu marginaliseerunud ja valitsus ei peaks ootama 2018 aastani, vaid võiks riigihalduse võrku korrastada antud küsimuses juba 1. juuliks 2017. “Tänase valitsuse iseloomustavaks jooneks võikski olla selgus ja kiirus,” märkis Karilaid.

Loe edasi

Täna otsustati Riigikogus luua rahvastikukriisi lahendamiseks ning riigireformi suundade väljatöötamiseks kaks probleemkomisjoni, mis alustavad tööd veebruarikuu jooksul. Rahvastikukriisi probleemkomisjoni ülesandeks on uurida nii Eesti kui ka välismaa poliitikaid ja praktikaid antud temaatikas ja teha ettepanekuid, kuidas parandada riigis sündivust.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson arutas täna Tallinnas Leedu energeetikaminister Žygimantas Vaičiūnasega Balti elektrisüsteemide sünkroniseerimise, LNG terminali ja Valgevenesse rajatava tuumajaama küsimusi.

Loe edasi

Kiire ministriameti tõttu ei ole Kadri Simson Pärnust kaugenenud. Vastupidi, pärnakate usaldus jätkus eile, 11. veebruaril peetud Keskerakonna piirkonna koosolekul, mil minister taas piirkonna esimeheks valiti.

Simson on Pärnu piirkonda juhtinud aastast 2011. Majandus- ja taristuminister kinnitas, et erakond ootab suvepealinnast valimistel võitu. „Pärnus on Keskerakonna eesmärgiks saada kohalikel valimistel kõige tugevam toetus pärnakatelt, nii et saame aasta pärast piirkonda juhtima valida juba Pärnu linnapea,“ ütles ta.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab täna Kesk-Eesti visiidil Järvamaa Ühistranspordikeskust, et uurida, milline on nende valmisolek üleminekuks tasuta maakonnasisesele bussiliiklusele. 

Loe edasi

Eile toimus Rakvere linna osakonna aastakoosolek, kus esimeheks valiti riigikogulane Siret Kotka. Uut esimeest toetasid rakverelased üksmeelselt ning valiti ka uus juhatus.

Kotka sõnas, et on Rakvere inimeste toetuse eest tänulik. „Kahjuks on eelmise juhatuse liikmed andnud meediale valeinfot, et olen inimeste usalduse kaotanud. Tegelikkus on vastupidine. Kohale tulnud inimesed hääletasid üksmeelselt minu esimeheks saamise poolt,“ rääkis ta.

Loe edasi

Täna Riigikogus toimunud välispoliitika arutelul sõnas Keskerakonna fraktsiooni liige Marko Šorin, et valitsuse vahetus julgeolekupoliitikas muutusi ei too, kuid senisest enam tuleb tähelepanu pöörata välisturgudele.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Mailis Reps sõnas, et lahingtegevuse eskaleerumine Ukrainas tõstatab küsimuse, kuidas saaks Eesti sõnade asemel tegelikult aidata Ukraina inimesi. Süüria põgenike kõrval võiks tema arvates fookusesse enam tõsta hoopis ukrainlased. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastas eile koos siseminister Andres Anveltiga Päästeametit, kus neile anti ülevaade ameti viimaste aastate tööst ja tulevikuplaanidest ning näidati uuemat päästetehnikat. Peaminister Ratas tunnustas kõiki ameti töötajaid nende pühendumuse ja panuse eest, sest möödunud aasta oli Eestile Päästeameti haldusalas aegade edukaim. 

Loe edasi

Tallinna abilinnapea, sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda juhtiv Merike Martinson leiab, et Keskerakonna juhitava valitsuse pensionireformi plaan on tulevikku vaatav ning saanud ebaõiglase kriitika osaliseks. 

Loe edasi
Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas, et erakonna kõrge toetus Eesti inimeste seas teeb rõõmu ning annab jõudu veelgi enam pingutada ühiste eesmärkide nimel. 
Ratas kommenteeris täna avaldatud Turu-Uuringute ASi üle-eestilist küsitlust, mille järgi on Keskerakond jätkuvalt Eesti valijate esimene eelistus.
 
Loe edasi
Peaminister Jüri Ratas ütles Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade mitteametliku kohtumise eel Vallettas, et Euroopa liidrid peavad toetama Itaaliat, et leida lahendus Vahemere keskosa rändevoogude vähendamiseks. 
 
Ratase sõnul on just rändeteema olnud viimastel aastatel määrava poliitilise tähendusega. “Euroopa on teinud märkimisväärseid edusamme rändevoogude ohjamisel Lääne-Balkani suunalt. Kuigi olukord on erinev, loodan, et jõuame tänasel kohtumisel otsusteni, mis aitavad leevendada rasket olukorda Vahemere keskosas, eelkõige Itaalias,” ütles peaminister Ratas. 
Loe edasi
Pühapäeval, 5. veebruaril kell 14.00 toimub ametite maja (Vabaduse pst 6) teisel korrusel tasuta seminar „Keskerakond valitsuses“, kus räägitakse erakonna senisest tegevusest peaministrierakonnana.
 
Seminari peaesinejad on majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja parlamendi asespiiker Enn Eesmaa. Päeva juhib riigikogulane, Keskerakonna Viljandimaa piirkonna esimees Helmut Hallemaa. Seminarist osavõtt on kõigile tasuta ning jutu kõrvale pakutakse kohvi ja magusat.
 
Loe edasi
Riigikogulane ja korruptsioonikomisjoni aseesimees Anneli Ott sõnas, et  president Toomas Hendrik Ilvese ajal tehtud kulutused on presidendi institutsiooni usaldusväärsust rahva silmis veelgi nõrgestamas. 
 
Ott sõnas, et presidendile on väga kõrged moraalsed ja eetilised nõudmised, mistõttu tekitab iga eksimus inimestes põhjendatult kurbust. „President on riigi peegel ja rahva enesemääramise telg. Igasugused kulutused lihtsalt ei sobi presidendile ja need tekitavad küsimusi tõsiseltvõetavusest, prioriteetidest ja väärkusest,“ tõdes Ott. 
 
Loe edasi
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid tõdes Arsenali müügihinnast rääkides, et kui Arsenali müük oli isegi juriidiliselt korrektne, siis kahjulikke otsuseid on ilmselgelt tehtud.
 
Karilaid kommenteeris 2007. ja 2012. aasta müügihindu võrreldes, et Arsenali ümber toimuv on parimal juhul näidanud reformierakondlaste väga imelikku otsustusprotsessi, tulevikuvisioonide puudumist ja halbu otsuseid, halvimal juhul aga korruptiivseid tehinguid. „Arsenali keskus tundub olevat ainus asi, kus euro tõepoolest hinda ei tõstnud, vaid vastupidi, tegi kordades odavamaks,“ imestas riigikogulane.
 
Loe edasi
Täna Keskerakonna volikogu liikmetele esinenud erakonna esimees Jüri Ratas ütles, et valitsuse pensionisüsteemi reformi eesmärk on tagada inimestele väärikas vanaduspension ning vähendada ebavõrdsust ühiskonnas.
Loe edasi
Täna Keskerakonna volikogu ees poliitilist olukorda analüüsinud erakonna esimees Jüri Ratas rõhutas, et Keskerakonna juhtimisel viiakse valitsuses ellu kõige põhimõttelisem maksureform.
Loe edasi
Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas esines täna erakonna volikogu istungil ettekandega poliitilisest olukorrast. Ratas rõhutas, et Keskerakond seisab nagu müür oma toetajate eest ning tuleb toime ka kõige suuremate väljakutsetega.
Loe edasi
Täna kell 13.00 koguneb oma korralisele istungile Keskerakonna volikogu, istung toimub Tallinna Lauluväljaku sammassaalis. Poliitilisest olukorrast teeb ettekande Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas. Lisaks toimub volikogu istungil Keskerakonna aukohtu liikmete valimine ning erakonna ministrid annavad ülevaate valitsuse tegevusest. Volikogu istungile järgneb traditsiooniline erakonna uusaasta pidu Lauluväljaku klaassaalis.
Peaminister Jüri Ratas külastas 27. jaanuaril Tallinnas ja Harjumaal olulisi riigikaitselisi objekte ja üksuseid ning sai ülevaate, kuidas arendatakse riigi iseseisvat kaitsevõimet ja koostööd liitlastega.
Loe edasi
Peaminister Jüri Ratas külastas 24. jaanuaril Lääne-Virumaad, kus ta sai ülevaate Tapa sõjaväelinnaku arendustöödest, külastas maakonna ühe olulisem ettevõtte Estonian Celli haavapuitmassi tehast, andis Vinni-Pajusti Gümnaasiumi õpilastele ühiskonnaõpetuse tunni ja kohtus Kuremäe Pühtitsa kloostri iguumenja Filaretaga.
Loe edasi
Põhja-Tallinna vanem ja Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid tunnustab peaminister Jüri Ratast ettepaneku eest anda kodakondsus inimestele, kes on elanud Eestis üle 25 aasta.
Loe edasi
Keskerakonna peasekretär ja endine sotsiaalminister Jaak Aab leiab, et Vabariigi Valitsuse plaanitav pensionireform on hädavajalik ning annab olulise tõuke ühiskonna solidaarsemaks muutmise suunal.
Loe edasi

Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees Janne Nurmik kinnitab, et lähtudes erakonna juhatuse otsusest tullakse Saaremaal sügisestel valimistel kindlasti välja Keskerakonna valimisnimekirjaga.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas Riigikogu tänasel istungil valitsuse teadus- ja arendustegevuse ülevaadet andes, et teadlaste ja ettevõtjate vahel on vaja parandada koostööd ning teaduse mõju majandusarengule peab suurenema.  

Loe edasi

Esmaspäeva õhtul kogunenud Keskerakonna juhatus arutas muude küsimuste hulgas ka valmistumist oktoobrikuisteks kohalikeks valimisteks. Erakonna peasekretäri Jaak Aabi sõnul otsustati konsensuslikult, et kõikides omavalitsustes minnakse valimistele Keskerakonna nimekirjadega.

Loe edasi

Täna kogunenud Keskerakonna Tallinna Nõukogu otsustas konsensuslikult, et Kesklinna vanema kandidaadiks esitatakse erakonna pressisekretär Taavi Pukk.

“Loomulikult on tegemist suure väljakutsega ning olen erakonnale selle usalduse eest väga tänulik,” ütles Pukk, “Kesklinna linnaosa on Tallinna visiitkaardiks ning kõik siin toimuv on avalikkuse erilise tähelepanu all, esmajoones see, mis puudutab heakorda ning turvalisust. Ees ootab tõsine töö, mis nõuab täit pühendumust.”  

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase juhtimisel täna kogunenud Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) toetas ettepanekut viia 2018. aastal läbi riikliku teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonisüsteemi hindamine.  

Loe edasi

Tallinnas alustatakse tänavu kevadel töödega kolmel mahukal teeobjektil – võetakse ette Reidi tee ehitus ning Haabersti ristmiku ja Gonsiori tänava rekonstrueerimine. Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas tõdes, et Reidi tee ja Haabersti ristmik sel aastal päris valmis ei saa, küll aga saab valmis Gonsiori tänav. Aas põhjendas viivitust hangete alustamisega.

Loe edasi

Täna, 9. jaanuaril kell 12 avab haridusminister Mailis Reps Põlva Gümnaasiumi uue hoone, mis on Eesti esimene liginullenergia koolimaja, kus on õpinguteks suurepärane keskkond.

Loe edasi

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) saatis uute parvlaevade hilinemise tõttu TS Laevadele esimese 400 000 euro suuruse trahviotsuse.  „Üks uus parvlaev on küll tänaseks kohal ja lähipäevil asub teele ka järgmine, kuid lepingupartnerina vastutab vedaja ehk TS Laevad lepingu täitmise eest," selgitas majandus- ja taristuminister Kadri Simson trahvi tagamaid. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul näitab fakt, et ligi 80% omavalitsusi otsustas omaalgatuslikult ühineda, et haldusreformi vajalikkusest ja olulisusest on üle kogu Eesti aru saadud.  

Loe edasi

Head uut aastat, palju kordaminekuid ja õnne!

Valitsus kinnitas 29. detsembri istungil õpetajate järgmise aasta töötasu alammäära määruse, mille järgi tõuseb õpetajate miinimumpalk jaanuarist 1000 euroni ning septembrist 1050 euroni. Riigieelarveline lisaraha lubab samal ajal tõsta õpetajate keskmise palga aasta esimesel poolel vähemalt 1200 euroni ja sügisel vähemalt 1260 euroni.

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014–2020 raames kalapüügi ja vesiviljeluse innovatsioonitoetuste määrused. Kalanduse valdkonna toote-, turu- ja protsessiinnovatsiooni toetatakse kokku 7 miljoni euroga.

Loe edasi

Valitsus kiitis 29. detsembril heaks seitse omavalitsuste ühinemisotsust. Kinnitati Elva, Saaremaa, Rakvere, Tapa, Valga, Viljandi ja Vinni valdade moodustamine.  

„Kõik volikogude algatatud ühinemised väärivad heakskiitu, kui nende tulemusel tekib haldusreformi seaduse kriteeriume täitev omavalitsus, mis on ka inimeste jaoks mõistlik,“ ütles riigihalduse minister Mihhail Korb.

Loe edasi

Eesti Keskerakond soovib kõigile kaunist pühadeaega!

Valitsus kinnitas 22. detsembril oma tegevusprogrammi aastani 2019, mille eesmärk on muuta Eesti ühtsemaks, hoolivamaks, tugevamaks ja võrdsemaks. Ligi 350 ülesandega tegevusprogramm lähtub valitsusliidu 167-st aluspõhimõttest ning prioriteetidest hoida ja tugevdada Eesti julgeolekut, viia Eesti välja majandusseisakust, suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust ning pöörata Eesti rahvaarv taas tõusule.

Loe edasi

Haridus ja teadusminister Mailis Reps tutvustas 22. detsembril valitsuse kabinetiistungil ettepanekut tõsta õpetajate miinimum- ning keskmist palka järgmisel aastal kahel korral – jaanuaris ning septembris. Jaanuaris kasvab õpetajate miinimumpalk 1000 euroni ning keskmine töötasu vähemalt 1200 euroni.

Loe edasi

Euroopa Komisjon seisab selle eest, et ükski kaubandusleping Euroopa Liidu ja kolmandate riikide vahel ei seaks Euroopa põllumehi ebasoodsasse konkurentsiolukorda, ütles 22. detsembril Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi (DG Trade) peadirektor Jean-Luc Demartyga kohtunud maaeluminister Tarmo Tamm.  

Loe edasi

Riigihalduse minister Mihhail Korb külastas 13. detsembril Lääne-Virumaad, kus kohtus sealsete omavalitsusjuhtide ning Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu esindajatega. Kõne all olid omavalitsuste ühinemisläbirääkimised.  

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm kohtus 13. detsembril Maag Grupi nõukogu esimehe Roland Lepaga seoses ettevõtte kavatsusega osta Tere piimatööstus. 

Loe edasi

Head Eesti inimesed!  

Hiljuti avalikustati järjekordsed erakondade toetusnumbrid. Tulemus on Keskerakonnale rõõmustav ning näitab inimeste heakskiitu uuele valitsuskoalitsioonile. Detsembris toetas Keskerakonda 32% valijatest, mis on tugevaim toetus kogu 2016. aasta jooksul. Seejuures toetab meie juhitud valitsuskoalitsiooni üle poole vastanutest.  

Loe edasi

Statistikaameti poolt avaldatud kolmanda kvartali täpsustatud andmed Eesti sisemajanduse kogutoodangu osas on majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul julgustavad. Uus koalitsioon on seadnud peamiseks prioriteediks Eesti majanduse taaskäivitamise ning ministri sõnul aitavad valitsuse tulevased sammud kaasa Eesti majandust täna pidurdavate sektorite raske seisu leevendamisel, parandades seeläbi kogu majandust. 

Loe edasi

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas teeb Keskerakonna juhatusele ettepaneku kinnitada maaeluministri kandidaadiks Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Tarmo Tamme.

Loe edasi

Maaeluminister Martin Repinski esitas täna peaminister Jüri Ratasele avalduse tagasi astumiseks maaeluministri ametist. 

Alljärgnevalt Martin Repinski pöördumine avalikkusele:

Head Eesti inimesed!

Olen otsustanud maaeluministri ametikohalt tagasi astuda, et tuua oma erakond ja peaminister tule alt välja. On selge, et minu ettevõtlustegevusest ja varasemast elust on jäänud lahtisi otsi, mis tuleb kokku sõlmida. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Mihhail Korb on täna visiidil Pärnumaal, mille käigus külastab ta Tõstamaa ning Saarde valda ning kohtub Pärnu maavalitsuses piirkonna omavalitsusjuhtidega.

„Tõstamaa ning Saarde vallaga kohtumisel soovin kuulda omavalitsusjuhtide plaane haldusreformiga edasiminekul ning muidugi neid selles innustada,“ ütles riigihalduse minister Mihhail Korb. „Tõstamaa on haldusreformi kohtus vaidlustanud ning Saarde vallas on küsimuse all keskuse paiknemine ühinemise järgselt, millega ei nõustu valla elanikud.“

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osales 2. detsembril Euroopa Liidu transpordiministrite nõukogul, kus peamised teemad olid lennuohutus, reisilaevade ohutuseeskirjade ja -nõuete muutmine, laevareisijate ja kaubalaevade registreerimise lihtsustamine ning liinilaevade ohutuse tagamine.  

Loe edasi

1. detsembril toimunud Tallinna Linnavolikogu istungil läbis esimese lugemise linna 2017. aasta eelarve.  Eelarve eelnõu kohaselt on linna 2017. aasta eelarve sissetulekute ja väljaminekute kogumahuks 655 338 132 €, mis on 58 293 940 € ehk 9,8% enam kui 2016. aasta täpsustatud eelarves kavandatud. 

Loe edasi

Keskerakonna noortekogu endine esimees, Lasnamäe linnaosavanema asetäitja Jaanus Riibe osales noorte infomessil “Teeviit” peetud debatil, kus rõhutas, et kiirustatud korras tehtud valimisea langetamisega võis teha Reformierakond hoopis endale kahju ja Keskerakonnale teene.

Loe edasi

Täna süütasid linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Tallinna praost Jaan Tammsalu Raekoja platsi jõulupuul esimese advendiküünla. Taavi Aas ütles, et jõuluaeg toob endaga kaasa ka lootuse parematele aegadele ja soovis linna poolt kõigile tallinlastele ja linna külalistele kaunist ja rahulikku jõuluaega.  

Loe edasi

Eesti Keskerakond soovib kõigile rahulikku ja kaunist advendiaega!

Tänasel Riigikogu istungil astus ametivande andmisega ametisse uus valitsus eesotsas peaminister Jüri Ratasega. Pärast valitsuse ametivande andmist kirjutas Vabariigi President Kersti Kaljulaid lahkuva valitsuse ametist vabastamise otsusele alla. Seejärel asus uus valitsus ametisse.  

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon kinnitas täna neljale Riigikogu komisjonile erakonnapoolsed esimehe kandidaadid. Fraktsiooni esimehe Tarmo Tamme sõnul näeb fraktsioon õiguskomisjoni juhina Jaanus Karilaidi, kultuurikomisjoni esimehena Aadu Musta ning Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) juhiks esitatakse Toomas Vitsut. Lisaks kuulub Keskerakonnale veel ka rahanduskomisjoni esimehe positsioon, mida juhib Mihhail Stalnuhhin ning uue, alles loodava, rahvastikukriisi muredega tegeleva probleemkomisjoni esimehe koht, mille võimalikku juhti täna ei avaldata.

Loe edasi

Seoses Kadri Simsoni lahkumisega Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe ning Mailis Repsi lahkumisega fraktsiooni aseesimehe positsioonilt korraldati keskfraktsioonis erakorralised juhatuse valimised. Fraktsiooni uueks esimeheks valiti 19 poolthäält kogunud Tarmo Tamm. Aseesimeesteks valiti Erki Savisaar ning ka varasemalt aseesimehe positsiooni täitnud pikaajaline riigikogulane Valeri Korb.  

Loe edasi

Riigikogu andis tänasel istungil peaministrikandidaat Jüri Ratasele volituse valitsuse moodustamiseks. Ratast toetas 53 saadikut, vastu oli 33 ja erapooletuks jäi 7 saadikut.

Loe edasi

Täna kell 13.00 allkirjastavad Riigikogu Valges saalis Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ning Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna koos kolme fraktsiooni liikmetega uue valitsusliidu koalitsioonilepingu.

Koalitsioonilepingu allkirjastamisele järgneb kell 15.00 Riigikogu täiskogu istung, kus peaministrikandidaat Jüri Ratas teeb ettekande valitsuse moodustamise alustest ja vastab Riigikogu liikmete küsimustele. Seejärel hääletab parlament Jüri Ratasele volituste andmist uue valitsuse moodustamiseks.

Täna kogunenud Keskerakonna volikogu kiitis konsensuslikult heaks Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica liidu vahel sõlmitava koalitsioonilepingu ning kinnitas erakonna ministrikandidaadid. 

Keskerakonna kandidaadid valitsusse on: peaministri kandidaat Jüri Ratas, majandus- ja taristuministri kandidaat Kadri Simson, haridus- ja teadusministri kandidaat Mailis Reps, maaeluministri kandidaat Martin Repinski ja riigihalduse ministri kandidaat Mihhail Korb.

Täna Keskerakonna volikogu istungil poliitilisest olukorrast ning sõlmitavast koalitsioonilepingust ülevaate andnud Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitas, et koalitsioonileping kaitseb Keskerakonna toetajate huve. 

Loe edasi

Täna Keskerakonna volikogu ees poliitilisest olukorrast ettekande teinud Keskerakonna esimees Jüri Ratas rõhutas, et kujunenud poliitilise olukorra ja valitsuse kukkumise tekitas Reformierakond ise. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et täna avaldatud erakondade populaarsusuuringu tulemus annab märku rahva heakskiidust Eesti poliitikas toimuvatele põhimõttelistele muudatustele.  

Loe edasi

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule Tallinna linna 2017. aasta eelarve eelnõu. Eelarve eelnõu kohaselt on linna 2017. aasta eelarve sissetulekute ja väljaminekute kogumahuks 655 338 132 €, mis on 58 293 940 € ehk 9,8% enam kui 2016. aasta täpsustatud eelarves kavandatud.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhtfiguurid kohtusid täna 30 Eestis resideeruva suursaadiku ning saatkondade asejuhtidega. Kohtumise eesmärk oli selgitada diplomaatidele, et Keskerakonna valitsusse tõusmine ei tähenda muutust riigi senises välis- ja julgeolekupoliitikas või Venemaa mõjusfääri langemist.

Loe edasi

Eesti Keskerakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond jätkavad valitsuskõnelusi.

Täna õhtul kell 18.00 Kultuurikatlas algavatel läbirääkimistel keskendutakse majandus- ja maksupoliitikale ning riiklikele investeeringutele, jätkatakse ka valdkonnaekspertide ära kuulamist.

 

Keskerakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning Sotsiaaldemokraatlik erakond alustavad koalitsiooni moodustamiseks konsultatsioone.

Keskerakonna, IRLi ja SDE esimehed Jüri Ratas, Margus Tsahkna ja Jevgeni Ossinovski alustavad täna konsultatsioone, et moodustada Eestile tugev ja teovõimeline valitsus.

Koalitsioonikõnelused algavad täna Eesti Teaduste Akadeemias aadressil Kohtu 6. Esimene pressikonverents kohtumiste üldraamistiku ning eesmärkide kohta antakse samas kohas algusega kell 19.30.

Keskerakonna Noortekogu tervitab täna Riigikogus toimunud peaminister Taavi Rõivase umbusaldamist ning on veendunud, et uus koalitsioon suhtub noorte heaolusse palju tõsisemalt. 
 
„Pole mingi saladus, et Reformierakond hoidis riiki igas mõttes seisakus — seda nii noortele suunatud poliitika osas kui ka Eesti elu edendamisel üldisemalt. Rahvastiku vähenemise ning väljarände probleemidega ei tahetud sisuliselt tegeleda,” ütles Keskerakonna Noortekogu esimees Urmo Saareoja 
 
Loe edasi

Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni hinnangul ei ole reformierakondlasest siseministri Hanno Pevkuri retoorika, milles ta peab võimalikku vasakpoolset valitsust riigile ohtlikuks, tõsiseltvõetav ning näitab lihtsalt oravate paanikaseisundit.

Loe edasi

Keskerakonna kongressi järgselt toimunud erakonna juhatuse koosolekul kinnitati peasekretäriks Jaak Aab,  kes esitas ühtlasi tagasiastumise palve erakonna juhatuse liikme kohalt. Aabi asemel asub erakonna  juhatuse liikmeks Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo.

Juhatuse koosolekul kinnitati ka esimehe Jüri Ratase ettepanekul neli erakonna aseesimeest: Mailis Reps,  Kadri Simson, Mihhail Kõlvart ja Jaanus Karilaid. 

Täna toimunud Keskerakonna XVI Kongressil valiti erakonna uueks esimeheks Jüri Ratas. Ratas sai 654 delegaadi hääle. Palju õnne uuele esimehele! 

Täna kell 11.00 algab Paides E-Piim Spordihallis Keskerakonna XVI, erakorraline kongress. 

Kongressil toimub erakonna esimehe, juhatuse liikmete, aukohtu esimehe ning revisjonikomisjoni liikmete valimine. Lisaks on päevakorras põhikirja muudatuste vastu võtmine, ülevaated erakonna volikogu ja aukohtu tegevusest, poliitilise avalduse vastu võtmine ning ülevaate saamine Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ja Euroopa Parlamendi tegevusest. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ootavad haldusreformi seaduse riigikohtusse kaevanud omavalitsused, et nende esitatud argumendid saaksid riigikohtult poliitiliselt sõltumatu hinnangu. Simson lisas, et omavalitsused loodavad, et kohtuotsus tuleb peatselt ning sellega ei venitata.

Loe edasi
28. oktoobri keskööl oli tähtaeg kandidaatide esitamiseks ning kandideerimisnõusolekute andmiseks Keskerakonna erakorralisel kongressil valitavatesse juhtorganitesse. Keskerakonna esimehe kohale kandideerimiseks andis nõusoleku kuus kandidaati: Peeter Ernits, Heimar Lenk, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Yana Toom ning Marika Tuus-Laul.
 
Keskerakonna juhatusse kandideerimiseks laekus nõusolek 32 kandidaadilt:
Loe edasi

Euroopa Parlamendi eelarvekomisjon toetas 24. oktoobril otsust eraldada Ida-Virumaa keemiaettevõtetes koondatud töötajatele üle 1,1 miljoni euro. Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi sõnul raha eraldatakse koolituste, tööpraktika ja eesti keele kursuste korraldamiseks, samuti toetusteks ning teisteks tööturule naasmiseks mõeldud abimeetmeteks.

 

Loe edasi

„Arvestades tänast olukorda, kus meie majandus on endiselt madalseisus ja uut kasvu on raske näha, on meil riigiosalusega ettevõtteid väga vaja. Seega teevad mind majandus- ja taristuministeeriumist tulevad signaalid riigiettevõtete müümise kohta väga rahutuks,“ rääkis Riigikogu majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Mihhail Korb.

Loe edasi

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul toetab Keskerakond täna parlamendis esimese lugemise läbinud seadusmuudatust, millega tagataks üksi elavatele pensionäridele tulevikus ühel korral aastas toetus 115 euro ulatuses. Saadiku hinnangul on iga pensionäride eluolu parandav toetus tervitatav ja taolisi samme tuleks astuda veelgi enam.

Loe edasi

Esmaspäeval, 17. oktoobril toimus Keskerakonna Nõmme piirkonna juhatuse koosolek, kus muuhulgas arutati kandidaatide esitamist Keskerakonna erakorralisele kongressile. Konsensuslikult otsustati toetada esimehe kohale Jüri Ratase kandidatuuri.   

Loe edasi

Riigikogulase ja pikaaegse koolijuhi Märt Sultsi hinnangul on lõpueksamite alusel koolide edetabelite loomine sisutühi tegevus, mis kokkuvõttes kahjustab Eesti haridusmaastikku ja demotiveerib koole lapsi tegelikult arendama. Sultsi hinnangul on oma osa siinkohal Eesti meedial, kes on agar eksamitulemuste põhjal koolide kohta järeldusi tegema.

Loe edasi

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Andrei Novikov sõnas täna toimunud Euroopa Liidu poliitika teostamise arutelul, et Euroopa Liit on juba pikemat aega visklemas eksistentsiaalses kriisi, mille lõppu pole aga kahjuks lähiajal näha.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed edastasid täna ettevõtlusminister Liisa Oviirile arupärimise, milles nõutakse vastuseid küsimustele, mis ümbritsevad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja OÜ Ermamaa vahelisi kokkuleppeid. 

Loe edasi

Täna toimunud Keskerakonna volikogu istungil otsustati kokku kutsuda Keskerakonna erakorraline kongress.

Vastavalt volikogu otsusele kutsutakse kokku Keskerakonna erakorraline kongress 5. novembril 2016. aastal Paides. Erakonna volikogu otsus edastatakse erakonna juhatusele kongressi esindusnormi kinnitamiseks ja erakorralise kongressi läbiviimiseks muude vajalike otsuste tegemiseks.

Otsuse poolt hääletas 109 Keskerakonna volikogu liiget, vastu 29, erapooletuks jäi 5 volinikku.

Täna Tallinnas toimunud Keskerakonna volikogu korralisel istungil valiti volikogu aseesimeesteks Riigikogu liikmed Mihhail Korb ja Marika Tuus-Laul.

Loe edasi

Täna toimunud Keskerakonna volikogu korralisel esimehe valimisel valiti uueks volikogu esimeheks Riigikogu liige Kersti Sarapuu.

Kersti Sarapuu kogus 106 häält tema vastaskandidaat Peeter Ernits kogus 51 häält. Kehtetuid sedeleid oli kolm.

Head erakonnakaaslased!

Eesti Keskerakond jõudis 12. oktoobril olulise teetähiseni – Rahvarindest võrsunud erakond tähistab täna oma 25. sünnipäeva. Keskerakond ei ole ajutine projekt. Oleme tulnud Eesti poliitikasse, et jääda. Solidaarsus, iga inimese eest seismine ja ühiskonna liitmine on olnud Keskerakonna alusväärtused kõik need kakskümmend viis aastat. Nii peab see olema ka viie, kümne ja kahekümne viie aasta pärast. 

Loe edasi

Head erakonna liikmed, toetajad ja meie valijad! Täna tähistab Eesti Keskerakond 25. sünnipäeva, oleme aastate jooksul kasvanud Eestimaa suurimaks ja tugevaimaks erakonnaks. Sellel kõigel on ka Teie panus! Täna kell 16.00 toimub Eesti Keskerakonna sünnipäeva tähistamine erakonna peabüroos. 

Aitäh toetuse eest ja palju õnne sünnipäevaks, Keskerakond!

20. august 1991 võttis kiire ning üleva kulminatsioonina kokku need sündmused, mis algasid sügisel 1987 Hirvepargi miitingu ja isemajandamise projekti esitamisega. Protsess jätkus 1988. aastal rahvuslippude taastamise, Eestimaa Rahvarinde tegevuse, mälestusväärse laulva revolutsiooni ning suveräänsusdeklaratsiooniga. Ühiskondlik-poliitiline areng jätkus järgnevatel aastatel, aina kiirenevas tempos. Alates 20. augustist 1991 saime me riigina taas vabaks. Selle järel sai võimalikuks Eesti omariiklust jällegi tunnustada või taastunnustada. Nii said võimalikuks need arengud, mis moodustavad tänase Eesti Vabariigi. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ei tasu valitsusel loota, et nüüd, mil Kersti Kaljulaid Euroopa Kontrollikojast edukalt Kadriorgu on siirdunud, lubaks parlamendi opositsioon vastukaaluna uude ametisse määrata lõpuks ka Juhan Partsi. Simson tuletab meelde, et aasta aega tagasi lubas keskfraktsioon, et juhul kui valitsus otsustab esitada Eesti esindajaks Euroopa Kontrollikojas Juhan Partsi, kes juba ministrina Euroopa reeglite täitmisega kimpus oli, algatada peaminister Taavi Rõivase umbusaldamise. Simsoni kinnitusel ei ole antud lubadus kuhugi kadunud.

Loe edasi